Polski dentysta Londyn

Polski dentysta w Londynie to polskie ceny i wysoka jakosc uslug stomatologicznych.

Usuwanie ósemek

March 6th, 2012

Usuwanie ósemek

Usuwanie ósemek

Ósemki wyrzynają się u osób pomiędzy 15,a 25 rokiem życia. Jednak niektóre osoby nie posiadają ich wcale. U większości pacjentów odwiedzających gabinet stomatologicznych ósemki rosną w nieprawidłowy sposób, dlatego też mają oni problem z utrzymaniem odpowiedniej higieny jamy ustnej.

Trudne umiejscowienie ósemek przyczynia się do ich psucia. Większość pacjentów zgłasza się po pomoc do stomatologa, gdyż podczas wyrzynania się ósemek odczuwają silny ból. W niektórych przypadkach ósemki przyczyniają się do przesuwania zębów, które z nimi sąsiadują. Stomatolog może zalecić usunięcie ósemek w sytuacji, gdy występuje zapalenie dziąseł, torbiele, próchnica, a także ze wskazań protetycznych.

Ósemki są usuwane także w wyniku rozpoczęcia leczenia ortodontycznego. Ósemki mogą zostać usunięte wyłącznie przez chirurga stomatologa. Przed rozpoczęciem zabiegu pacjentowi podaje się znieczulenie miejscowe, dzięki czemu nie odczuwa on dolegliwości bólowych.

W większości przypadków chirurg stomatolog usuwa ząb w kawałkach dlatego też nazywa się to dłutowaniem. Po usunięciu ósemek pacjent może odczuwać ból , który może złagodzić ogólnodostępnymi środkami przeciwbólowymi.

Polski dentysta Londyn

Polski dentysta w Londynie to polskie ceny i wysoka jakosc uslug stomatologicznych.