Polski dentysta Londyn

Polski dentysta w Londynie to polskie ceny i wysoka jakosc uslug stomatologicznych.

Hemisekcja

February 20th, 2012
Hemisekcja

Hemisekcja

Hemisekcja jest to zabieg polegający na separacji oraz usunięciu części korony oraz korzenia zęba wokół, którego występują stany zapalne, które nie nadają się do zwykłego leczenia. Dzięki hemisekcji możliwe jest zachowanie zdrowej części zęba, co powala na jego późniejszą odbudowę protetyczną.

Zabieg hemisekcji wykonuje się sporadycznie, jednak szczególnym wskazaniem do jego wykonania są choroby przyzębia, które spowodowały uszkodzenie jednego z korzeni zębów trzonowych. Gdy zabieg hemisekcji przebiegnie pomyślnie to zostaje uniemożliwione poszerzanie się zmian w obrębie korzenia zębowego. Zabieg hemisekcji wykonuje się tylko i wyłącznie u pacjentów u, których nie można przeprowadzić już leczenia zachowawczego.

Hemisekcja jest wskazana u pacjentów ze zmianami okołowierzchołkowymi, gdy leczenie endodontyczne nie przyniesie oczekiwanych efektów.

Zabiegowi hemisekcji nie mogą zostać poddane osoby u których zostało źle przeprowadzone leczenie endodontyczne, korzeń jest nieprawidłowo odbudowany, występuje choroba, która uniemożliwia przeprowadzenie zabiegu lub jest utrudniony dostęp uniemożliwiający opracowanie zęba.

Polski dentysta Londyn

Polski dentysta w Londynie to polskie ceny i wysoka jakosc uslug stomatologicznych.