Protezy Londyn

W naszej klinice stomatologicznej Dentysta Londyn świadczymy usługi z zakresu protetyki. Wykonujemy całe badanie wraz z wykonaniem protez od A do Z. Posiadamy wiele lat doświadczenia w tej dziedzinie i wykonujemy protezy na zamówienie, wliczając w to protezy szkieletowe, stałe, bezklamrowe i te akrylowe.

Protezy Szkieletowe w Londynie

Protezy szkieletowe znajdują zastosowanie u pacjentów u, których braki zębowe nie mogą zostać wypełnione przez mosty stomatologiczne. Ten rodzaj protez jest wykorzystywany u osób , które posiadają część własnego uzębienia, które to stanowi podporę dla protezy szkieletowej. Stomatolodzy zalecają stosowanie protez szkieletowych u pacjentów chorych na paradontozę.

Protezy szkieletowe londyn
Protezy szkieletowe londyn

Protezy w większości przypadków wykonywane są metalu, dlatego też wiele osób się do nich zniechęca. Protezy szkieletowe posiadają bardzo cienką powierzchnię, a także nie przylegają bezpośrednie do błony śluzowej pacjenta, dzięki czemu zmniejsza się ryzyko niszczenia kości wyrostków zębodołowych.

Protezy szkieletowe są mocowane przez stomatologa na zasuwkach oraz zatrzaskach, dzięki czemu proteza nie wypada i jest stabilna. W celu wykonania protez szkieletowych pacjent powinien udać się trzykrotnie do gabinetu stomatologicznego.

Podczas pierwszej wizyty stomatolog pobiera wycisk uzębienia, który w następnej kolejności zostaje wysłany do technika. Zadaniem dentysty jest poinstruowanie pacjenta o sposobie użytkowania protezy szkieletowej, a także sposobie jej pielęgnacji.

Protezy Elastyczne, które robi protetyk Londyn

W większości przypadków protezy są ciężkie i sztywne przez co osoba, która je nosi odczuwa ból wynikający z trudności w dostosowaniu się protezy do jej szczęki. Bardzo często zdarza się, że proteza przesuwa się i podrażnia dziąsła.

protezy elastyczne Londyn

Dla osób mających wrażliwe dziąsła , a także uczulonych na metalowe elementy stomatolodzy zalecają protezy elastyczne. Ten rodzaj protez jest wykonany z elastycznego tworzywa , dzięki czemu daje ona duży komfort użytkowania , a także jest odporna na uszkodzenia i złamania. Protezy elastyczne składają się z cienkich płyt, dzięki czemu nie powodują uczucia dyskomfortu.

Stomatolog nie mocuje protezy na metalowych klamrach lecz elastycznych elementach. Dzięki zastosowaniu protez elastycznych pacjent odczuwa wysoki komfort noszenia. Protezy elastyczne nie posiadają żadnych metalowych elementów . Pacjent decydujący się na ten rodzaj protez może liczyć na estetyczny wygląd, a także lepsze utrzymanie protezy.

Stomatolodzy zalecają protezy elastyczne dla wszystkich osób chcących posiadać estetycznie wyglądający uśmiech, a także ceniących sobie dużą wygodę użytkowania.

Protezy bezklamrowe Londyn

Główną zaletą protez szkieletowych jest bardzo mała płytka podniebna. Większość protez posiada klamry, które w niektórych przypadkach w różnym stopniu są widoczne. W obecnej stomatologii wykorzystuje się protezy szkieletowe, których budowa opiera się na zasuwach, koronach teleskopowych, a także zatrzaskach.

protezy bezklamrowe w Londynie

Dla niektórych pacjentów stomatolog może zaproponować szynoprotezy. Szyno-protezy to protezy bezklamrowe szkieletowe, które posiadają szynę podtrzymującą żeby. Jej zadaniem jest zabezpieczenie zębów pacjenta przed rozchwianiem, które może być przyczyną wypadania zębów.

Podczas wizyty w gabinecie stomatologicznym dentysta mocuje protezę szkieletową bezklamrową na specjalnie przygotowanych do tego celu teleskopach, zasuwach lub zatrzaskach. Dzięki takim działaniom proteza jest bardzo stabilna, a także dobrze trzyma się podłoża. Ten rodzaj mocowania umożliwia pacjentowi dużą swobodę, a także komfort użytkowania np. podczas jedzenia , rozmów itd. Stomatolog poprzez zamocowanie protez bezklamrowych ma możliwość uzyskania bardzo dobrego efektu kosmetycznego.