Polski dentysta Londyn

Polski dentysta w Londynie to polskie ceny i wysoka jakosc uslug stomatologicznych.

Usuwanie ósemek

February 20th, 2012
Stomatologia zachowawcza

Stomatologia zachowawcza

Usuwanie ósemek
Ósemki zaczynają się wyrzynać u osób pomiędzy piętnastym , a dwudziestym piątym rokiem życia. Są one trzecimi zębami trzonowymi. U niektórych osób ósemki nie wyrzynają się w ogóle. Jednak w większości przypadków są to zęby ostatnie, które od samego początku rosną w nieprawidłowy sposób.

 

Higiena tych zębów jest utrudniona poprzez ich trudne umiejscowienie, co skutkuje ich psuciem. Wiele osób podczas wyrzynania się ósemek odczuwa silny ból. Niekiedy zęby te wpływają na przesuwanie się zębów sąsiadujących. Poprzez ich usunięcie można uniknąć wielu problemów. Wskazaniami do usunięcia ósemek jest: zapalenie dziąsła, próchnica, leczenie ortodontyczne, torbiele oraz wskazania protetyczne.

Usuwanie ósemek to zabieg chirurgiczny, który przebiega pod czujnym okiem chirurga stomatologa. U większości pacjentów podawane jest jedynie znieczulenie miejscowe, dzięki czemu nie odczuwają oni bólu. Specjalista musi naciąć błonę śluzową, która pozwoli na całkowite usunięcie zęba.

Usuwanie ósemek nazywane jest dłutowaniem, gdyż w większości przypadków ząb usuwany jest w kawałkach. Zabieg usuwania ósemek trwa od kilkunasto do kilkudziesięciu minut. Pacjent po usunięciu zęba będzie odczuwał ból, jednak można zastosować środki przeciwbólowe po wcześniejszej konsultacji z chirurgiem stomatologiem.

 

Polski dentysta Londyn

Polski dentysta w Londynie to polskie ceny i wysoka jakosc uslug stomatologicznych.