Polski dentysta Londyn

Polski dentysta w Londynie to polskie ceny i wysoka jakosc uslug stomatologicznych.

Lakierowanie zębów

February 20th, 2012
Stomatologia zachowawcza

Stomatologia zachowawcza

Lakierowanie zębów,

Zabieg lakierowania polega na pokryciu powierzchni zębów lakierem, który zawiera fluor. Dzięki temu następuje wzmocnienie szkliwa, a także ochrona zębów przed działaniem, bakterii. Poprzez systematyczne wykonywanie lakierowania zębów zapobiega się powstaniu groźnej próchnicy. Lakierowanie zębów zaliczane jest to zabiegów profilaktycznych.

Większość z nas nie była poddawana fluoryzacji od czasów szkoły lub przedszkola. Stomatolodzy zalecają wykonywanie lakierowania co sześć miesięcy. W przeciwieństwie od dostępnych obecnie past do mycia zębów zwierających fluor zabieg lakierowania różni się od nich stężeniem fluoru , a także lepszym kontaktem ze szkliwem. Lakierowanie zębów może być wykonywane zarówno u dzieci jak i osób dorosłych.

Najlepsze efekty lakierowania zębów uzyskamy po wcześniejszym wyczyszczeniu zębów poprzez piaskowanie lub skaling. Podczas lakierowania zębów u pacjentów dorosłych używa się lakieru fluorowego bezbarwnego, dzięki czemu po wykonanym zabiegu nie jest on widoczny.

W przypadku dzieci lakier fluorowy ma kolor miodowy, dzięki czemu stomatolog ma możliwość kontrolowania ilości aplikowanego preparatu. Osoby dorosłe ten rodzaj zabiegu powinny powtarzać co pół roku, natomiast dzieci co trzy miesiące.

Polski dentysta Londyn

Polski dentysta w Londynie to polskie ceny i wysoka jakosc uslug stomatologicznych.